Морето удави Локо Пловдив

17:00
Черно море победи с 3:2 пловдивските "железничари" на стадион "Тича" в мач от 18-ия кръг на родното първенство. Съдия на срещата бе Ахмед Ахмед.

Първите няколко минути топката се задържаше в средата на терена и нито един от двата отбора не успя да я изнесе в предни позиции. При първата по-сериозна атака за Локо Пловдив обаче, резултатът бе открит. В 5-а минута след късо изпълнен корнер отляво Даксон центрира към далечната греда и Бенжалюн с глава не сбърка за 0:1. Мачът продължи в страхотно темпо, като и двата отбора играеха атакуващ футбол. В 28-а минута Георги Илиев изравни след топовен шут от пряк свободен удар малко зад дъгата на наказателното поле. Гостите обаче не се предадоха и в 38-а минута отново поведоха в резултата. Отново Даксон центрира отляво, този път от фаул, и пак Бенжалюн с глава вкара за 1:2. Домакините пък не смятаха да се оттеглят на почивката с гол и пасив и в 44-а минута Георги Божилов, който бе останал непокрит на далечната греда след изпълнение на ъглов удар, реализира за 2:2.

През второто полувреме Черно море осъществи пълен обрат и поведе. В 59-а минута Адемар навлезе в наказателното поле на пловдичани и вкара за 3:2. В края на мача Локо Пловдив опита да натисне съперника си в опит да стигне до равенството но до нов гол не се стигна.

След този мач Черно море е на 6-то място с 29 точки, докато Локомотив е на 14-ата позиция с 12 т.