Фиорентина обърна Наполи, Джилардино вкара два

23:45
Фиорентина победи Наполи като гост с 3:1 в късния съботен мач от програмата на италианската Серия "А".

Съперниците спретнаха здрава битка преди почивката, но въпреки това голове не бяха отбелязано. През втората част Езекиел Лавеци в 48-а минута откри резултата в полза на домакините. "Виолетовите", които през седмицата отпаднаха злощастно от Шампионската лига обаче не се предадоха и Алберто Джилардино в 60-а изравни. Отново той в 87-а отбеляза втори гол за своите, а в 90-а Стеван Йоветич оформи крайното 3:1.

Въпреки победата, Фиорентина остава на 10-о място, а Наполи заема 7-а позиция.