Гол в 93-а минута на Бендтнер прати Арсенал на върха при Челси

21:35
С гол на датчанина Никлас Бендтнер в 93-а минута, отборът на Арсенал успя да спечели при гостуването си на Хъл Сити с 2:1 и да се изравни по точки със състава на Челси на върха във Висшата лига на Англия. Резултатът в срещата откриха "артилеристите" в 14-а минута чрез Андрей Аршавин, а домакините изравниха от изключително спорна дузпа, при която играч на Хъл Сити бе в повече от два метра засада. Момчетата на Арсен Венгер все пак стигнаха до победата в 93-а минута, когато Никлас Бендтнер вкара победен гол.

Срещата започна с по-добра игра на гостите, които създадоха няколко добри положения пред Боаз Майхил, но нямаха късмета да реализират. В 14-а минута Андрей Аршавин получи топката на границата на наказателното поле, надигра двама защитници и с премерен удар пусна кълбото покрай Боаз Майхил за 1:0. Добрата игра на гостите продължи, но противно на логиката домакините изравниха. Нападателят на Хъл Сити Ян Венегор оф Хеселинг получи топката след като се намираше в двуметрова засада, която доста странно не бе маркирана от страничния рефер. Холандецът игра с глава и се опита да поведе кълбото, след което загуби ориентация и падна притиснат от Сол Кембъл. Главният арбитър Андре Маринър видя нарушение в действията на бранителя и отсъди дузпа в полза на домакините, след което показа жълт картон на Кембъл. Джими Булард застана зад бялата точка и изравни, въпреки че Алмуния хвана ъгъла на дузпата. Веднага след изравнителното попадение на Хъл Джордж Боатенг от състава на домакините наплю Нилкас Бендтнер след единоборство, за което главния арбитър реши доста безумно да покаже жълт картон и на двамата играчи. Две минути по-късно Боатенг влезе изключително грубо в краката на Бакари Саня, за което бе санкциониран с втори жълт картон и напусна терена в 45-а минута. Гостите не успяха да организират нищо по-опасно през първата част и двата тима се прибраха при равенство на почивката.

Втората част премина изцяло под диктовката на Арсенал, а опасностите пред Боаз Майхил следваха една след друга. Домакините се опитваха всячески да бавят времето, като лекарският екип се появяваше около пет пъти на терена през втората част. Уникален пропуск направи Андрей Аршавин, който получи чудесен пас от Самир Насри, но от няколко метра прати топката над вратата. Логичното се случи в 93-а минута. Далечен удар на бразилеца Денилсон бе отразен доста непохватно от Боаз Майхил, който прати топката в краката на притичващия Нилкас Бендтнер. Датчанинът посрещна кълбото с десния крак и го прати в мрежата, носейки трите точки на Арсенал.

Съставите на двата отбора:

Арсенал: Алмуния, Саня, Клиши, Вермаелен, Кембъл, Денилсон, Диани, Насри, Ебуе, Аршавин, Бендтнер

Хъл Сити: Майхил, Доусън, Менди, Заяте, Мойоколо, Боатенг, Булард, Марни, Фейгън, Алтидор, Ян Венегор ъф Хеселинк

kris_thunder
14.03.2010 10:38

Неразбирам какво толкова се хващате на преките сблъсъци.Срещу ливерпул 2 победи срещу челси заслужени 2 загуби определено не бяхме във форма тогава.Доколкото до манчо явно забравихте първия мач с измислената дуспа за манчо и 100% -това за арсенал когато влязаха в краката на аршавин.Такаче представянето ни в преките сблъсъци е на кантар и смятам че е добро.

halilovic
14.03.2010 07:51

Хъл сити може да изпадне в чемпиъншип *sad*

Dente00
14.03.2010 01:53

Гол в 1-ва минута или в 93-та мин е все едно!! Били паднали от всички грандове в Англия...е да ама бият всички други което е трудно на Челси и Манчо понякога *thumb_up* Не дават повече точки за победа над Челси нали?? *lol* Въпреки всичко мисля,че Челси са шампион тази година

telkisky
14.03.2010 00:58

гола е ж 92.20 мин мисля 4е не е проблем! пак е нормалдо да е дал 3 мин

elephant
14.03.2010 00:19

искам да кажа едно голямо браво на manunited666, за първи път чета нещо подобно от негова страна и много се радвам, защото за мен е най-важно да се уважава играта *thumb_up*

elephant
14.03.2010 00:00

Напоследък се въздържам да пиша,но днес ако беше завършил Х мача, щеше да е голяма пародия.Не знам кога съдиите в Англия ще започнат да свирят мачовете на Арсенал, така както трябва. Вярвам в момчетата на Венгер и дано тази година да спечелим титлат в Англия. *thumb_up*

Xmeno
13.03.2010 23:09

добре бе пичове как мислите,при гола на Хъл "няма засада" и "има дузпа" . Футболистите на Хъл лежаха по терена и лекарите влизаха 2-3 пъти че и повече и нормално да има 5-6 минути продължение.След маа съдията е помогнал на Арсенал... *wonder*

hanns20223
13.03.2010 23:01

Днес бях на кръстопът защото играха любимите ми отбори, и определено ми стана доста гадно като Арсенал отбеляза в 93та минута, и с това 6 минути продължение, къде ги видяха, гледах целия мач на живо и въобще не видях толкова лоши травми за 6 минути. Все пак Хъл все още имат шанс за оцеляване, а Арсенал все по-големи за титлата...

13.03.2010 22:54

KrisoBG нз от колко време следиш ПЛ ама 1-во арсенал имат +38 голова разлика 2-ро най-важното в английската лига е постоянството а не преките сблъсъци( с риск да се повторя). Манчестър спечелиха мин год не заради преките сблъсъци а заради 11-те мача завършили 1:0 в тяхна полза.И точно това са най-важните победи и ако докрая на шампионата арсенал продължават да пелечят дори минимално ще са шампион.

krisoBG
13.03.2010 22:40

кви шампиони ще стават Арсенал, не знам.. верно е, че са важни победите срещу средняците, ама не знам отбор в историята на PL, станал шампион с голова разлика -8 и с 4 загуби от конкурентите си за титлата.. Въпреки лесната си програма Арсенал няма да земе нито Премиершип, камо ли пък ШЛ.. иначе на теория шанс имат, и то не малък, липсва им манталитет, наистина класен нападател в отсъствието на РВП и така.. лека вечер *smile*

Madoto_1
13.03.2010 22:30

Dido_07 ти явно си фен на Юнайтед , но не се сещаш за миналия сезон в , който взехте , ако съм прав 4 точки от тези така '' важни '' за теб мачове*smile*

Fabregas_boy
13.03.2010 22:29

За какво дадоха жълт и на Бендера,след като го наплюха *sick* Иначе съдбата си им го върна на Хъл за дузпата(макар да имаше засада на Венегоор)GO GO GUNNERS! И ПРИЯТНА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ *thumb_up*

Lollipopp
13.03.2010 22:28

а бе победата ще е била късметлийска с оглед на това което показаха в мача срещу Порто и сега срещу Хъл Сити *thumb_up* но за спечелване на титлата още е рано да се говори *wink*

DeadPoet_RIP
13.03.2010 22:04

Никой ама никой няма право да говори за късметлийска победа. 1во Дуспа няма това е просто очевидно. 2ро Боатенг ако не сте слепи ще видите че удря яко крака на Саня или поне можеше да се стигне до сериозна травма затова съдията му даде жълт картон 3то прочетете по-горе "Втората част премина изцяло под диктовката на Арсенал, а опасностите пред Боаз Майхил следваха една след друга " това късмет ли е , 4то Арашвин пропусна чисто положение с което трябваше да изравним , но нямахме късмт , така че вместо да се чудите какво да измърморите си трайте защото коментарите са ви изключително безмислени и смешни. *thumb_up* *beer*

WhitePowers
13.03.2010 22:03

igracha_kz
Ти откъде знаеш какъв ми е речникът а бе?Ти пръв почна да се заяждаш с мен и да ме провокираш,ти да не би да уважаваш другите отбори а?Айде недей да ми се правиш на невинен.Айде приятна вечер и на тебе селски(щом така сме го подкарали и аз ти казвам същото)

igracha_kz
13.03.2010 21:59

Ей,(WhitePowers), виждам, че обиждаш Арсенал. Нали знаеш кои обиждат...простаците (: ! Когато се научиш
да уважаваш другите отбори, тогава пиши! Лека вечер от мен, г-н Селяндур(ще си позволя да използвам дума от твоя речник). АРСЕНАЛ ЛОНДОН (h)

13.03.2010 21:57

dido_07 титлата не се дава на отбора победил в директните сбъсъци а на отбора ,който показва най-голямо постоянство през сезона. За това по добре си трай . АРСЕНАЛ ШАМПИОН!!!!

zlekera
13.03.2010 21:54

dido_07,искам да ти кажа че си доста ограничен човек и не се излагай по-добре !Важното е да се взимат точно ето такива мачове като тези,който са заплетени.Аз ти предлагам да се насочиш към някой друг спорт.

manunited666
13.03.2010 21:53

Титла се взима като спечелиш най-много точки.Дали ще е срещу Юнайтед , Пул и Челси или Фулъм , Бирмингам и Хъл Сити , няма никакво значение.Точките са 3 такаче браво на Арсенал.

dido_07
13.03.2010 21:51

За тези дето си мислят ,че Арсенал ще вземат титлата много се лъжат .Титла се взима когато победиш директните си конкуренти а Арсенал и двата пъти паднаха от Челси и от Манчестер ,така че ще видят титлата как я връчват на други *lol* *wink* така че от другата година мечтайте за титла ама се постараите да биете конкурентите си първо

WhitePowers
13.03.2010 21:50

igracha_kz
Ало разбирачо а за анал червени картони не се дават нали аиде да се радват накрая е ясно че ще са 3-ти

Абе ей разбирачи я вземете се скрийте.Щото 1-во нямаше дуспа 2-ро в Англия почти всеки мач има по 2/3 минути продължение и тфа е напълно нормално.А тия докато вкарат ги разправяй на манчо посралтет който в 96 вкарват,Такаче НАПЪЛНО заслужени 3 точки и всички комплексарчета да ходят някаде да спортуват а не да се мислят за мъже като киснат по цял ден на компа. Айде лека вечер и довиждане!!!! ГО ГО ГЪНЪРССС!!!!

Madoto_1
13.03.2010 21:48

Абе смешници... 93та минута е напълно нормално продължение!!! 6 минути продължение не е нормално , но Юнайтед често го получават *party* АРСЕНАЛ СА ШАМПИОНИ !!!

telkisky
13.03.2010 21:47

а някои грандове се изданиха в хъл и сега ги е яд *lol*

igracha_kz

Хайде, ЗАВИСТНИЦИ, оплювайте Арсенал!!! КАЖЕТЕ, ЧЕ ИМАХА КЪСМЕТ! ОСТАВА ДА КАЖЕТЕ, ЧЕ СЪДИИТЕ ПОДАРЯВАТ МАЧОВЕТЕ ИМ, нали?! хаха *sad*

ceco26
13.03.2010 21:46

Абе тоя път се радвам, че бият и то с над 2.5 гола. *lol*

rokera_henry
13.03.2010 21:45

Абе левски1440, недей да лаеш, че съдията ни е помогнал, защото Хълчетата нямаше да стигнат до гол, ако ви бяха свирили засадата и не бяха отсъдили измислената дузпа след това.. Така , че не говори глупости, излагаш се!

igracha_kz

Ей, разбирачо(WhitePowers), а засадите при атаките срещу Арсенал явно не важат, нали така?!

levski1440
13.03.2010 21:42

a да не забравяме че играхте с човек повече 45 мин..бихте по най големия късмет ..нямате право да говорите за съдията тои ви спечели мача с червния картон и с продължението *angry*