Волфсбург се развихри като гост в Бундеслигата

18:25
Шампионът на Германия Волфсбург победи Борусия Мгладбах с 4:0 като гост в мач от поредния кръг на Бундеслигата.

Звездан Мисимович, който през седмицата се разписа и при равенството 1:1 срещу Рубин Казан в Лига Европа, откри резултата в 41-а минута. В 49-а голмайсторът на "вълците" Един Дзеко удвои от дузпа, а Кристиан Гентнер десет по-късно направи резултата класически. До края имаше време и за Дзеко в 80-а да вкара втория си гол.

В друг интересен двубой от днес, Борусия Дортмунд победи Бохум като гост с 4:1.

Себастиан Кел в 18-а минута откри за тима на Митко Рангелов, а в 27-а Мохамед Зидан удвои. След почивката Холби в 53-а минута върна едно попадение, но Лукас Бариос в 74-а и 77-а уби надеждите на домакините.

В другите срещи Херта загуби от Нюрнберг с 1:2, Хановер 96 победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1, а Майнц 05 се наложи над Кьолн с 1:0.