ЦСКА вкара четири на \"шоколадите\", Гранден дебютира с \"бижутерски\" гол

20:49
ЦСКА победи Спортист Своге с 4:1 у дома в мач от поредния кръг на родната "А" група.

"Червените" решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха 3 попадения. Фурор на "Българска армия" направи дебютиралият Елиот Гранден, който вкара чудесен първи гол и подаде за втория.

"Червените" не успяха да осъществят така желания домакински натиск и през първите 20 минути стигнаха само до два удара с глава в аут на Мишел Платини. В играта на "армейците" липсваха идеи, но точно в този момент Гранден показа на какво е способен. Французинът получи пас от Румен Трифонов в наказателното поле и с чудесен фалциран удар в горния ъгъл направи вратаря на гостите безпомощен в 25-а минута. ЦСКА продължи да атакува и десет по-късно Гранден изкочи зад защитата на Спортист, подаде на Тодор Янчев и последният на празна врата удвои. При паса към Елиот обаче останаха съмнения за засада. В 41-а минута Петре с глава след хубаво центриране покачи на 3:0.

През втората част ЦСКА намали темпото и на терена не се случваше почти нищо интересно. В 82-а минута съдията свири доста пресилена дузпа за "червените". Даниел Панку застана зад топката и покачи на 4:0. В последната минута реферът отново се поизложи, след като отсъди много спорен 11 метров наказателен удар и за Спортист. Марин Петров реализира от бялата точка за крайното 4:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: Караджов, Минев, Митрески, Виданов, Трифонов, Янчев, Петров, Гранден, Петре, Панку, Платини

Спортист Своге: Стоянов, Бачков, Младенов, Тодоров, Димов, М. Петров, Цветков, С. Младенов, Крумов, Борисов, Пиетробон