Тотнъм срази Блекбърн и даде сериозна заявка за 4-о място

16:55
Отборът на Тотнъм успя да победи Блекбърн с 3:1 на стадион "Уайт Харт Лейн" и укрепи позициите си в борбата за 4-о място в английската Висша лига.

След двуостро първо полувреме домакините успяха да открият резултата чак с добавеното време. Ведран Чорлука игра с глава много добре след изпълнение на корнер на първа греда и насочи топката към Джърмейн Дефоу, който от малко разстояние разпечата Джейсън Браун за 1:0.

Второто полувреме също започна много добре за "шпорите", като в 55-а минута Роман Павлюченко отправи не много силен удар по посока на Браун, стражът не се намеси подобаващо и топката попадна за втори път в неговата мрежа. Гостите успяха да се върнат в срещата в 80-а минута. Централният бранител Кристофър Самба се извиси чудесно в наказателното поле и с глава намали резултата на 2:1 след изпълнение на корнер. В 85-а минута Роман Павлюченко сложи точка на спора след като преодоля за трети път стража на гостите след удар от близко разстояние.