Катания шамароса Интер и върна интригата в Серия \"А\" (видео)

08:29
Катания победи шампиона Интер с 3:1 в петъчния мач от 28-я кръг на Серия "А".

През първата част домакините от Сицилия бяха по-добрият отбор и изпуснаха 3-4 чисти голови положения. "Нерадзурите" имаха само една изгодна възможност, която Уесли Снайдер пропиля.

Тимът на Жосе Моуриньо започна много добре втората част. В 53-а минута след хубава атака Снайдер изведе Самуел Ето\'о сам срещу стража на Катания, камерунецът подаде на Диего Милито, който откри резултата.

По всичко изглеждаше, че Интер върви към поредна победа в типично свой стил. Не така обаче мислеха домакините, които в 73-а минута изравниха чрез Макси Лопес.

Пет по-късно Съли Мунтари бе изгонен за игра с ръка, а Катания получи правото да изпълни дузпа. Решението бе доста спорно и доведе до протести от страна на гостите. Когато страстите се успокоиха, Маскара от бялата точка вкара и сицилианците поведоха. В 89-а минута Мартинес след страхотен самостоятелен пробив фиксира крайното 3:1.

Въпреки загубата, Интер запазват първата си позиция, но преднината им от 4 точки може да бъде скъсена до една, ако Милан победи в неделя при домакинството си на Киево.