В кал до колене Миньор и Монтана поделиха точките

16:55
Отборите на Миньор Перник и Монтана завършиха при резултат 1:1 в първата среща от програмата на 18-я кръг на българската "А" футболна група.

Теренът на стадиона в Перник бе в доста лошо състояние, което попречи на футболистите на двата тима да покажат максималното, на което са способни. Въпреки това, нападателят Димитър Илиев, който вкара и миналия кръг на Левски, откри резултата в 23-а минута. Иванович подаде на Илиев и той от няколко метра не остави шансове на Иванов за 1:0. При попадението останаха съмнения за засада, но реферът Николай Йорданов призна попадението на "чуковете".

В 41-а минута гостите от Монтана успяха да изравнят. Едурадо подаде на Чипилов в наказателното поле на домакините, а нападателят не сгреши, оформяйки крайното 1:1, въпреки че при гола останаха съмнения за игра с ръка.

Миньор вече има 27 точки и излезе на осмото място, а Монтана е на 11-а позиция с 21 точки.