Лион издебна и разплака Реал Мадрид на \"Бернабеу\" (видео)

23:38
Реал Мадрид и Лион завършиха 1:1 в интригуващ мач реванш между двата отбора от 1/8-финалите в Шампионската лига.

По този начин френският тим се класира за следващата фаза на турнира след успех 1:0 в първата среща. Кристиано Роналдо откри резултата още в 6-а минута, но Пянич в 75-а попари "Бернабеу". Така за 6-а поредна година Реал отпада още на първото елиминационно стъпало в най-комерсиалния турнир.

Двубоят започна двуостро в много добро темпо, а първите минути се оказаха щастливи за "белия балет". Още в 6-а минута Кристиано Роналдо получи хубав пас по левия фланг, надбяга централния защитник Крис и с плътен диагонален удар по земя откри резултата. Четири по-късно Кака показа чудесна техника, финтира двама съперници и стреля, но вратарят на "лъвовете" спаси. Малко по-късно и Роналдо пропусна да удвои.

В 18-а минута Дуалан от гостите стреля технично, но встрани. След това пък Касияс изпревари Лисандро Лопес и предотврати сигурен гол. Лион се отърси от първоначалното стъписване и опитваше да тормози защитата на Реал при всяка удобна възможност.

В 25-а минута Игуаин бе изведен на чиста позиция, но ударът му срещна гредата. Три по-късно отново аржентинецът излезе на стрелкова позиция след чудесна атака, но Лорис спаси шута му. Реал отново натисна в търсене на втори гол, който да пречупи съперника. В 34-а минута обаче Макун пропусна да даде друг развой на двубоя.

Пет минути преди почивката Игуаин стреля с глава малко покрай страничната греда.

В началото на втората част футболист на Лион бе много близо до изравняване, но пропусна отблизо. След това и Касияс се намеси решително при опит за шут към неговата врата. Двубоят стана непредсказуем, а Реал загуби голяма част от ентусиазма си и действаше припряно. В 70-а минута Крис от Лион не успя да засече хубаво центриране.

В 75-а минута след добро разиграване в предни позиции Пянич направи Касияс безпомощен – 1:1. "Белия балет" се хвърли в търсене на два гола, които да класират тима за следващата фаза, но въпреки натиска не успя да стигне до чисто голово положение. В 90-а минута Лисандро остана абсолютно сам срещу Касияс, но би в аут.

Стартовите състави на двата отбора:

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Серхио Рамос, Албиол, Гарай, Диара, Гути, Гранеро, Кака, Кристиано Роналдо, Игуаин

Лион: Лорис, Крис, Бумсонг, Ревейер, Сисоко, Макун, Делгадо, Туалан, Пянич, Лисандро, Гову

11.03.2010 15:38

Gheorghe_Hagi- гледа ли мача? казваш че Лион са има едно единствено положение *erm* та Лион ако си бяха вкарали чистите положения Реал нямаше даже и наравано да завършат , а щяха и да загубят ... дори положението при гола на Лион не беше от най-чистите , какво да кажем за 2-та пропуска на Лисандро и Делгадо *sick* в Реал отбор няма от кажи речи едни 10години , от тогава насам всичко е индивидуалности *wink* сегашния отбор е най-точния пример - Кристиано , Кака , Бензема , Алонсо ... и както преди казах - няма фенове на футболен клуб Реал Мадрид , а на отделните играчи в него *thumb_up*

Monty
11.03.2010 10:19

Много жалко! Не крия, че симпатизирам на Реал, но истините са две: 1: Само с пари не става, трябва и акъл 2: Ежесезонната смяна на основния състав води единствено до дисбаланс във всеки отбор. Към тези фактори си позволявам да изкажа мнение, че Пелегрини бърка състава и местата на някои футболисти. Сбъкра и с някои продажби. Интересното е, че безспорно най - любимият ми тим - Арсенал - изповядва диаметрално противоположна стратегия за градежа на отбора. А просто истината е някъде посредата..

gamer_XT
11.03.2010 10:16

Какъв е смисъла да дадеш 200 милиона за нови играчи , като не можеш да биеш Лион на 1/8 финалите *wink*

alexis_mashin
11.03.2010 10:15

"Adiós Champions, adiós Pellegrini" - заглавие на в-к Marca. Gheorghe_Hagi, много съжалявам, че не знам испански за да поместя/споделя какво мислят хората там. Сигурен съм че всички са много разбиращи и всепрощаващи като теб ..... да бе да. ще прощаваш ама да дадеш 300млн и да отдадаш на 1/8 финал не е вариант. И к'во според теб никой не трябва да поздрави Лион, за да не се засегнеш?

Barcelona1234
11.03.2010 10:10

стана ми мн гадно като сички фенчета от реал мн се пенихте че сте на 1во място когато барса направиха грешка с алмерия.мислихте се за непобедими но всичко се врьща.FORZA BARCA

Gheorghe_Hagi
11.03.2010 09:53

Стана ясно, тия тука под мен кадето са писали са повече завиждачи на РЕАЛ от колкото фенове на собствените си клубове... Естествено това хулство е, защото ги е яд, че имам такива играчи и чакат да стапят на криво и да почнат да одумват... Нормално е ама все пак Пелегрини няма магическа пръчка да обиграе играчите просто когато Хугаин удари гредата на празна врата там беше най-важния момент на мача - дойде им вяра на играчите на Лион и не повториха грешката! Стига с тази генитивна българска омраза да чакаш някой да се спане и ти вместо да респектираш и да помогнеш щото на всеки би се случило ти правиш обратното биеш му един шут. Факт е това, че преди да сте фенове вие сте първо завистници всеки знае,че когато градиш отбор ти трябва време за обиграване какво се радвате като малки деца? И въпреки всичко реал играга много добре лион вкараха единственото си положение...

boril97
11.03.2010 09:52

Имам чувството че Реал са пркълнат отбор и се крепят само на минала слава :Х *lol* *lol* Бражо на момчетата на Лион!Евала! *smile*

11.03.2010 09:37

хах, какво стана с тази "твърдата" единица *lol* (разбирача Banditos остана без апартамент)Браво на Лион.

Cris_7
11.03.2010 08:18

хахахахах къде са голямите "звезди" *lol* Хаха Реал М. имат право да минат 1/8 финал *lol* смешници

me4a123
11.03.2010 07:19

Едно стана ясно. След този мач цената на Реал падна жестоко, както и цената на всички класни футболисти. Пелегринката си стяга куфарчето. Реал влиза в криза и ще разпродава във следващия трансферен прозорец. Който иска да си купи аз май няма да ходя на разпродажбата *lol*

11.03.2010 01:21

Няма какво да се крият феновете те Реал каквото са трябвали да докжат са си го доказали през годините,мача тръгна добре вкараха и гол след това имаха добри положения, и правилото не вкараш ли ще ти вкарат се потвърди. Стана ясно 4е отбора трябва да се отиграе явно не е достатъчно времето, което имаха. А относно това дали парите са оправдани то си има хора ,които решават , а не разни сополанковци ,които си стоят по цял ден пред компютара и се комплексират ,да си дават миризливото мнение . Това е турнир в който всеки бие всеки не случайно има толкова много различни победители.Важното е от индивидуални проблясъци да се сформира стегнат колектив *stop*

Pr1a7eL4e
11.03.2010 00:40

Аман от милионната им селекция *lol* направо нямам думи що са некадърници са това.

dias
11.03.2010 00:34

Хах 2 точни резултата познах *smile* 1:0 и 1:1. Май и Венгер е помогнал (мернах го на терена след края на мача)за тактиката на Лион. Запазиха си силите през 1то полувреме и се рададоха 2то. Ако не беше изпуснал Игуаин щеше да е друго ... но ... осминафинал за Реал

11.03.2010 00:22

просто да не правят трансфери до другата година.. да отделят паричките и да си купят продължаването , че 2012г. идва пък до тогава невиждам друг начин *lol*

Bonev91
11.03.2010 00:19

абе много ми е интересно защо фенове на Реал не пишат нали трябва даси защитят богаташкото си отборче *lol*

Lollipopp
11.03.2010 00:18

chazyyy - аз имам друго предложение - или си теглят късметчета или да вземат карта като на "Монополи" (излизане от затвора) в техния случай - преминаване на 1/4финал *lol*

ledenbolid
11.03.2010 00:13

САМО С ПАРИ НЕ СТАВА фенове НА РЕАЛ МАДРИД.... *wink* *lol* *beer*

chazyyy

аз предлагам следващата година реал да си купят продължаването напред *stop* не виждам друг начин *lol*

flipicha
11.03.2010 00:10

И все пак важното е ,че Лион продължават абсолутно заслужено напред

Bonev91
11.03.2010 00:09

Срам и позор за Реал Мадрид, най-накрая тез смешници трябва даси затворят устата вече 6-та поредна година немогат дасе класират на 1/4 финал и си мислят че са най-великия отбор в света. Отбор несе прави с много пари ,а трябва да имаш колектив което те никога няма да имат ако продалжават в този дух, да вземат например Арсенал, Ман. Ю, Барселона, дори вече Севилия , Бордо, Фиорентина почнаха да се приближават доста близо до големите колоси. *thumb_up* Реал Мадрид *lol*

ToSHeTo0o
11.03.2010 00:08

тия положения се създадоха 4е реал бяха в атака вси4ките ина4е ги видях през целия ма4 какво играха тия лион ни6то 1 удар на лисандро др ни6то

flipicha
11.03.2010 00:05

Реал играха добре първите 30 минути.А относно чистите положения, специално за тоя мач ЛИон направиха повече.Последните минути резултата трябваше да е 1:3

ToSHeTo0o
11.03.2010 00:03

ми квото и да ми говорите за мен реал бе6е по добрия отбор с пове4ето положения за гол както и в първото половреме коментатора не слу4аино каза 4е реал са владели топката пове4е и са направили 100 паса то4ни а лион през първото се 4уда как така резултата не бе6е минимом 2:0

flipicha
11.03.2010 00:02

Защо на Баиерн.От последни 6 мача с Реал , Лион нямат загуба.Какво да говорим.Класата си е класа,отборът си е отбор.ДАваите лъвове,яжте наред

Lollipopp
10.03.2010 23:58

ToDoR4o0o - може да са куци ама неструват 250млн. и тяхното отпадане щеше да не е толкова голяма новина , но сега Реал ще бъдат разпънати на кръс какъв късмет с гола бе момче *lol* ти гледа ли мача да видиш как на 2-3 пъти и Делгадо и Лисандро направиха смешни защитниците на Реал *thumb_up*

chanev92
10.03.2010 23:56

бизнесмен, и аз се изумих. То още в 1 атака си пролича къв ще е резултата от тази тактика...

Katsarov
10.03.2010 23:55

Тъпото че отбора е хубав,но за жалост тренера "мирише".Просто се надявам Роналдо да осъзнае че да иде там му беше наи-голямата грешка в живота и да сърба сега попарата

Karlovo

Тодорчо маи трия си припомнип какво причиниха Лион на Баерн преди няколко годинки

Soon
10.03.2010 23:54

Хора спрете да критикувате Реал Мадрид ... На всеки отбор се случва ! Не сам фен на Мадрид , но все пак да си го кажем това е Реал *smile*

biznesmen

Милан ги разгромиха заради малумния треньор.Как ще излезеш с 1 защитник второто полувреме досега не бях виждал такова нещо.Разбираемо е има бая контузени титуляри ама и треньор няма като хората.Реал Мадрид се изложиха жестоко.

martinkata2003
10.03.2010 23:53

Осминареалките пак се окъкаха.Много се смях,честно. *lol* ОМГ!Няма толкова бездарен отбор.Ако ще и Пеле и Марадона да си купят и да им върнат златните години,пак ще са същите.Просто облечеш ли бялата фланелка и не можеш да стигнеш по-далече от осминафинал. Юнайтед сгази Милан и ми е много интересно сега да видя физиономията на онова педалче,което отиде в Реал,за да спечели лигата отново.

chanev92
10.03.2010 23:52

тодорчо, ще видим. Според мен е глупост да отпишеш отбор като Лион, който постоянно е в състояние да отстрани всеки гранд.

BoBi_Levskara
10.03.2010 23:51

И 200 млрд. да похарчат дървата са си дърва.Реал се превърнаха в отбор като Панатинайкос, Севилия, ЦСКА Москва за тези отбори грандиозен успех е 1/4 финал.1/4 финал ще видите когато Ливърпул стане шампион на Англия. *thumb_up*

GalStan

dikey bb какво трябва да се направи ли - да разберете,че с пари не се става отбор.

Karlovo

Тодорчо сигорен съм че и ся беше отписал лион кво викап 3 гола а как ги отписа толкова бързо нз които и да им се паднел било краят *lol*

Barca_fen112
10.03.2010 23:50

ООО да това са шампионите.Това е най-великият и силен клуб в света.Това е отборът *lol* Насраха ви много лошо.А късмета ви спаси от резилна загуба насред Бернабеу .С 28 минути добра игра не се минава напред в Шампионската Лига .Имахте няколко шанса ,но ги пропиляхте .А шрез втората част ви скриха топката и впредвид това ,че и миналия мач играха много по-добре заслужено продължиха.Аре дайте още 300 милиона и догодина може и да стигнете до 1/4 финал *lol*

Manchester117
10.03.2010 23:48

аидеее галактикос си заминааа смешници!!!!всички фенове на РЕАЛ да мълчът *party* *thumb_up* *beer* евала браво на ЛИОН страхотен отбор *stop*

chanev92

патока ти как гледа и двата мача... И аз съм от Милан, но това са глупости. Милан можеха да спечелят 1 мач, сами са си виновни, 2рия обаче ни разгромиха. И не знам от къде имаш такива очаквания... колкото до Реал, нямам коментар *lol*

Karlovo

Паток кво очакваш един отбор се гради с време един отбор не се суздава със супер трансфери няма ли са касмет вика стига с тоя касмет

izrodchetoo
10.03.2010 23:47

Браво на Лион показаха на Реал откъде изгрява слънцето *stop* За Реал този отбор ще си остане карък завинаги *lol* *lol* Само Барса *party*

me4a123
10.03.2010 23:46

Само за Роналдо ми е жал защото това е голям удар за него. Ужас.

patoka
10.03.2010 23:45

Роналдо е баси лудака смешни ги направи ама късмет нямаха РМ какво да се прави.ДОгодина очаквам много от РМ и Милан

xforcee

Ако другата година им се падне Дебрецен на 1/8 финалната фаза може и да я преминат

radunchu

Така е то като не вкарваш, ще ти вкарват... *sad* *angry*

fitnesche
10.03.2010 23:44

Лион Олимпийците браво браво Реал отново покаzаха колко са смещтни. Така е белия балет все балерини и манекени хааххахаха *lol*

Karlovo

Паток ли си къв си нз как може да говориш така тая титла трия се заслужи с игра а не с звезди за милиони ква пародия глупости реал заслужаваха да паднат искам барса да вдигнат купата от тях съм ама трия да заслужат

GalStan

МегаХипер титаните от Лион отстраниха рекламната агенция на Мадрид *party* нищо догодина като похарчат 500 млн може и да стане *lol*

ub7
10.03.2010 23:43

Колко тона лионскА наденицА можеха да се купят с тия пари. Изобщо не им трябва да купуват нови играчи на Реал - отбора е готов. Трябва да почнат да купуват съдии и мачове.

shadowblase

леле Лион ги насраха второто полувреме. Ебати яката защита имат тия. И правиха ебати пресата. Реал като им вкараха гола мно се спекнаха и бяха още по смешни щото при толкова класни играчи атаките им бяха много хаотични. Тая 10-та титла прокълната. Ебати нещастниците са тия

patoka
10.03.2010 23:40

Пародия е ШЛ тази година.Неможе най-красиво играещите отбори да отпаднат така.За Милан разбираемо играха с резервите висчки контузени ама Реал как няма да бият пффф.Дано поне Барселона направи нещо , че невиждам кой друг заслужава да вдигне купата.Пожелавам си догодина ШЛ да е много по-интересна.

narkomana

ПелегРини ВЪН !!! дадоха 250 Млн. за играчи и толкова ли нямат пари да си земат някой ДобаР ТрениоР баси !!! *angry*

Dido_Man_U

Очакваме заглавието на новината и оправдението на феновете *joking* *lol* *smile*

Pechenqgata
10.03.2010 23:38

Некъдърния трениор ми праи смените чак 75 мин шибан кавал зарад тва реал е на тва дередже мрасни кавали манекени са почти целия отбор при най малкото влизане падат... Пелегрини чао! Кака след края на сезона чао! Игуаин чао! 11 манекена нищо друго единствено Раул е човека който заслужава да е в този отбор... *thumb_down*

Lollipopp
10.03.2010 23:37

и Реал направиха пропуски , но тея на Лисандро и на Делгадо направо бяха върха и само това не направи 250млн. = на 0 *lol*

useraAfc
10.03.2010 23:36

Честито всичко най най другата година може с малко повече зор да минете 1/8-ната фаза *lol* *lol*

MVP_
10.03.2010 23:34

Фенове на белите балериние - гасете плейстейшъните и си лягайте. Силно препоръчително за всички заблудени и силно подценяващи обновяващия се отбор на Лион.

useraAfc
10.03.2010 23:31

"великият" Реал СМЪРДИ похарчил 300 мил за транфери отново не може да мине 1/8 финалната фаза *lol* *lol*

ShefkaTa
10.03.2010 23:21

Браво на Лион *smile*) Ето за това говорим къде са 3те гола дето щеха да вкарат РЕал

MVP_

Айде Реал честитка отново от Лион. 6 години поред и при 250млн селекция *lol* За сведение не симпатизирам на Барселона.

Lollipopp
10.03.2010 23:19

нещата такива каквито са - Реал отпада *thinking*

RMFC_1902
10.03.2010 22:35

Игуаин изтарва чист гол на празна врата можеше да ги водим 2:0 , но .. *sad* сяя през второто ше видим

georgiqg
10.03.2010 21:40

Бензема е контузен и не успя да се възтанови на време, иначе щеше да влезе към края на мача. Иначе според мен по-голямата загуба е липсата на Шаби Алонсо, дано на Гути да му върви играта.

patoka
10.03.2010 21:37

Може тая година отбори като Фиорентина,Лион и Щутрарт да отпадат на 1/8 финалите , но догодина бъдете сигурни , че Лион ще се класират на 1/4 финал много играят момчетата а ако Фиорентина влезе в ТОП4 на Италия и се класира за ШЛ ще играят същия страховит футбол в Европа.Имат 6 победи от 8 мача тази година *thumb_up*

michael_forever
10.03.2010 21:20

Ако Роналдо не сътвори някакво чудо сам не виждам отбора на Реал да успее да бие с 2 чисти гола.Може и да бият но с 1 гол разлика което ще ги изхвърли от турнира.По принцип реал са по класния отбор както вчера Байерн и футбола би спечелил само,но се видя че момчетата от Лион и Фио се трудят доста и показват футболни аргументи с които скъсяват разликата в класата.

patoka
10.03.2010 21:15

То ако се знаеше нямаше да се играят мачовете нали?

narkomana
10.03.2010 21:06

каде е тоя ПроКлет Бензема бе те го купиха за да играе а той е играл само 7-8 мача и има 5 Гола не си заслужава за тоя толкова пари *thumb_up* *beer* А Според мен Реал ще бият с 3 чисти гола