Арсенал здраво шамароса Порто, Никлас Бендтнер се отчете хеттрик (видео)

23:37
Отборът на Арсенал разби тима на Порто с 5:0 на стадион "Емирейтс" в среща реванш от 1/8-финалната фаза в Шампионска лига. В първия сблъсък между двата тима "драконите" взеха преднина от 2:1, но с общ резултат 6:2 "артилеристите" продължават в 1/4-финалите в турнира. Главен рефер на двубоя бе белгиецът Франк Де Блеекере.

Домакините изиграха изключително силен мач, а двата гола във вратата на Елтон през първото полувреме бяха най-малкото, което можеха да отбележат. Резултатът откри Никлас Бендтнер в 10-а минута, а отново датчанинът в 25-а даде комфортната преднина на Арсенал. През втората част Самир Насри и Емануел Ебуе се разписаха за "артилеристите", а отново Никлас Бендтнер от дузпа в 90-а минута оформиха разгрома за Порто.

Гостите бяха подложени на много силен натиск и логично още в началото на срещата падна гол за Арсенал. Андрей Аршавин надигра Роландо във въздуха и свали топката към Самир Насри. Французинът овладя кълбото и го пусна в коридор към нахлуващия в наказателното поле Аршавин. Там Бруно Алвеш и вратарят Елтон  закъсняха с намесата си и топката попадна в отлично пласирания Никлас Бендтнер, който я прати в мрежата на португалците. Въпреки отбелязания гол домакините не се прибраха в по-задни позиции и продължиха да атакуват. Последваха няколко добри намеси на Елтон, преди да се стигне до 25-а минута. Андрей Аршавин се възползва от грешка на Фусил и нахлу в наказателното поле по левия фланг. Руснакът премина покрай трима играчи на гостите и отправи прецизен пас към Никлас Бендтнер, който за втори път прати топката в мрежата зад Елтон. До края на полувремето отлични възможности за трети гол се откриха пред Андрей Аршавин, Никлас Бендтнер, Самир Насри и Томас Вермаелен, но стражът на португалците опази вратата си.

През втората част гостите можеха да се върнат в мача след удар с глава на Кристиан Родригес, който получи топката след изпълнение на корнер, но Самир Нарси изчисти кълбото от голлинията. Колумбийският нападател Фалкао също можеше да върне интригата в мача, но ударът му бе отразен от испанския страж на домакините. В 64-а минута дойде и най-красивия момент в срещата. Френският полузащитник на Арсенал Самир Насри получи топката на дясното крило и тръгна към вратата на Елтон. След серия от прецизни финтове Самир навърза трима защитници, навлезе в пеналта и с топовен удар прати топката зад Елтон. В буквално следващата атака Арсенал отново отбеляза. Чудесна контраатака дело на Андрей Аршавин завърши с извеждащо подаване на руснака към Ману Ебуе. Африканецът финтира Елтон, премина покрай него и прати топката във вратата за четвърти път. В последната 90-а минута на срещата Ману Ебуе нахлу в наказателното поле и бе повален от Фусил. Главният арбитър Франк Де Блеекере не се поколеба и отсъди дузпа, която Никлас Бендтнер реализира, с което оформи своя хеттрик и крайното 5:0.

Арсенал - Порто - 5:0
1:0 - Никлас Бендтнер - 10 мин
2:0 - Никлас Бендтнер - 25 мин
3:0 - Самир Насри - 64 мин
4:0 - Емануел Ебуе - 66 мин
5:0 - Никлас Бендтнер - 90 мин, дузпа

Ето и стартовите състави на двата тима:
Арсенал: Алмуния, Саня, Клиши, Вермаелен, Кембъл, Сонг, Росицки, Диаби, Насри, Аршавин, Бендтнер

Порто: Елтон, Фусил, Бруно Алвеш, Роландо, Перейра, Варела, Нуно Коельо, Мейрелеш, Рубен Микаел, Хълк, Фалкао