Ливърпул отстъпи пред напористия Уигън (видео)

00:10
Уигън победи с 1:0 у дома Ливърпул в мача от поредния кръг във Висшата английска лига.

В началните минути на срещата съперниците подходиха предпазливо и търсеха слабите места на противника. Фернандо Торес в 8-а имаше първата чудесна възможност да открие резултата. След изпълнение на корнер, нападателят бе оставен абсолютно сам на няколко метра от Крис Къркланд, но пропусна. В 14-а минута пък Морено от домакините не успя да засече остро ниско подаване пред Хосе Рейна. Уигън постепенно овладя инициативата и в средата на първото полувреме започна сериозно да притеснява защитата на "мърсисайдци".

В 27-а минута обаче Стивън Джерард след хубава атака на Ливърпул пропусна от добра позиция. Въпреки това, тимът на Роберто Мартинес продължи да бъде по-добрият на терена и в 35-а минута Уго Родалега отблизо след чудесно центриране откри резултата. В 43-а Торес с глава пропусна да изравни от чиста позиция.

След почивката положени имаше и пред двете врати. "Мърсисайдци" натиснаха, а домакините дебнеха на контра. Торес в 75-а минута отново нямаше шанс пред гола. В крайна сметка със себераздаванете и напориста игра, Уигън заслужиха трудния успех.

Съставите на двата отбора:

Уигън: Къркланд, Колдуел, Брамбъл, Шарнър, Бойс, Фигароа, Н’Зобиа, МакКарти, Диаме, Морено, Родайега