Челси продължава защитата на титлата си във ФА Къп

19:54
Отборът на Челси постигна победа над Сток Сити в четвъртфинален мач от турнира ФА Къп. Двубоят на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 2:0 за "сините".

През първото полувреме по-активният отбор беше този на Челси. Първият гол в срещата отбеляза английският полузащитник Франк Лампард, след като изстреля силна топка от границите на наказателното поле, получи се рикушет в бранител на Сток Сити, и "сините" поведоха в резултата. Така завърши и първото полувреме на срещата.

През втората част отново домакините бяха по-силни и логично стигнаха до ново попадение. Защитникът Джон Тери оформи крайния резултат от 2:0 за състава на Карло Анчелоти в 67-а минута на двубоя. До края на мача бяха създадени по няколко добри положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

Така отборът на Челси се класира за полуфиналите на най-стария футболен турнир в света и продължава защитата на титлата си от миналата година.