Леверкузен с грешна стъпка в Бундеслигата

19:16
Отборът на Нюрнберг постигна изненадваща победа с 3:2 над Байер Леверкузен като домакин в мач от 25-я кръг на германската Бундеслига.

Въпреки, че Леверкузен бе по-добрият отбор през първата част, домакините успяха да се оттеглят на почивката с два гола аванс. Попаденията реализира нападателят Ерик Мотинг, който откри резултата в 42-а минута, а в 45-а също той направи и 2:0 за Нюрнберг.

Десет минути след началото на втората част полузащитникът Микаел Таварес вкара нов гол за домакините и Нюрнберг вече водеше с 3:0 на доскорошния лидер в Бундеслигата. Леверкузен обаче не се бе предал и отборът успя да върне две попадение, но не и да стигне поне до равенство в срещата. Първо се разписа Щефан Кислинг в 66-а минута, а крайното 3:2 оформи Патрик Хелмс в 73-а минута на мача.

Така отборът на Нюрнберг се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата, като вече има актив от 21 точки и заема 15-о място. Леверкузен запазва 3-а си позиция с 50 точки, на една зад втория Шалке 04 и на три зад лидера Байерн Мюнхен.