Забележителен обрат прати Астън Вила и Стенли на полуфинал

17:36
Астън Вила осъществи невероятен обрат срещу Рединг в четвъртфинален мач от ФА къп. Бирмингамци губеха с 0:2 като гости на полувремето, но успяха да спечелят мача с 4:2. И в този двубой Вила бе водена от своя капитан Стилиян Петров, който бе титуляр за своя тим.

Изненадващо отборът от Чемпиъншип откри резултата в 27-а минута. След центриране от корнер на Хауърд, Милс удари топката с глава, а после Шейн Лонг я вкара в мрежата - 1:0 за Рединг.

Три минути преди почивката "кралските поданици" вече бяха много близо до това да отстранят нов съперник от Висшата лига. Напомняме ви, че Рединг изхвърли Ливърпул от ФА къп по-рано през сезона.

Джими Кебе проби по десния фланг и пусна топката към Лонг, който с премерен удар удвои преднината на Рединг-2:0!

Две минути след почивката обаче, Вила върна едно попадение след гол на Ашли Йънг. Даунинг центрира отляво, Карю продължи топката с глава към Кюелар, защитникът си спря ужасно топката, но това се оказа страхотна асистенция за Йънг, който отбеляза за 2:1.

В 51-а минута бирмингамци успяха да изравнят. Даунинг центрира перфектно от десния фланг, топката падна на главата на Джон Карю, който отбеляза за 2:2.

Шест минути по-късно Вила постигна страхотен обрат. Уорнък центрира отляво и топката попадна в Карю, който прояви отново голмайсторския си нюх и намери мрежата за 2:3.

До края на двубоя и Рединг, и Вила имаха много чисти възможности за гол. В последната минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Карю. Норвежецът бе безкомпромисен от бялата точка и оформи своя хеттрик, а и крайното 4:2.

В крайна сметка отборът на Стилиян Петров се класира за полуфинал в ФА къп.

Рединг - Астън Вила 2:4

1:0 Лонг 27-а мин
2:0 Лонг 42-а мин
2:1 Йънг 47-а мин
2:2 Карю 51-а мин
2:3 Карю 57-а мин
2:4 Карю 90-а мин (д)