Локо София със заявка за титлата след разгром над Спортист

16:53
Отборът на Локомотив София разби като гост Спортист Своге с 5:1 в мач от 17-я кръг на "А" футболната ни група. По два гола за столичните "железничари" реализираха Мартин Камбуров и Цветан Генков, а едно попадение вкара Асамоа. Почетният гол за домакините отбеляза Херман Пиетробон.

Първият от петте гола за Локо София вкара Камбуров от дузпа още в 5-а минута на срещата. Нарушението бе свирено за игра с ръка на голлинията на Виктор Дениран, който получи и червен картон. Отново Марто Камбуров се разписа в 29-а минута, когато удвои преднината за своя тим след удар с глава. Локо София се оттегли с класическа преднина на почивката, след като и Цветан Генков отбеляза с глава в 40-а минута.

Пред през второто полувреме столичани достигнаха и до нови два гола, като първо отново се разписа Цветан Генков в 79-а минута, а Асамоа вкара за 5:0 осем минути преди края на двубоя.  Почетният гол за домакините реализира Пиетробон, който се възползва от грешка в противниковата отбрана в 90-а минута на мача.

След тази победа отборът на Локо София запазва 3-а си позиция в класирането на "А" група, но вече е само на точка зад втория ЦСКА и на 4 зад лидера Литекс. Спортист Своге пък е на предпоследното 15-а място с актив от 11 точки.