Алмерия не се даде на Барса, Златан с червен картон (видео)

23:06
Отборът на Алмерия постигна престижно равенство с шампиона Барселона при домакинството си в мач от 25-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на    "Естадио де Медитеранео" завърши 2:2.

Резултатът в срещата бе открит от страна на домакините. След изпълнение на корнер в 12-а минута бранителят Доминго Сисма се оказа най-съобразителен в наказателното поле на шампионите и вкара за 1:0 с глава. Аржентинската звезда на Барселона Лионел Меси успя да възстанови равенството преди почивката, като се разписа в 42-а минута.

В 57-а минута капитанът на каталунския гранд Карлес Пуйол си отбеляза автогол, което отново даде преднина на бойкия тим на Алмерия. Три минути по-късно шведският нападател в състава на Барселона Златан Ибрахимович остави тима си с човек по-малко. Голаджията си изкара директен червен картон за удар без топка срещу бранителя на Алмерия Доминго Сисма. Браса все пак си тръгна от тежкото гостуване с точка, след като в 66-а минута отново Меси, след комбинация с Педро, възстанови равенството и оформи крайното 2:2.

Алмерия - Барселона 2:2
1:0 - Доминго, 12\'
1:1 - Меси, 42\'
2:1 - Пуйол ав., 57\'
2:2 - Меси, 66\'