Фалираният Портсмут стигна до полуфинал в ФА къп

16:27
Портсмут, който преди няколко дни влезе в администрация заради огромните си дългове, се класира за полуфинал в ФА къп, след като победи Бирмингам с 2:0 на своя "Фратън парк".

След равностойна игра преди почивката, южняците нанесоха своя удар в 67-а минута, когато Джо Харт не успя да отрази добре удар на Дани Уебър, топката бе избита в краката на Федерик Пикион, който от близо намери мрежата за 1:0.

Три минути по-късно отново Пикион се оказа в прегръдките на своите съотборници. Нападателят бе изведен на добра позиция след хубав пас на Джейми О Хара. Пикион по чудесен начин преодоля Роджър Джонсън и с клинично точен удар в далечния на Харт ъгъл, той отбеляза втори гол за Помпи - 2:0.

В последните минути на двубоя домакините бяха явно подпрени от рефера, който не видя, че топката е преминала голлинията на южняците след удар на Лиъм Риджуел. Играчите на "бръм" протестираха, но без резултата - гол не бе отсъден.

Портсмут - Бирмингам 2:0

1:0 Пикион 67-а мин
2:0 Пикион 70-а мин