Провал за ЦСКА в Стара Загора

16:47
Берое и ЦСКА не успяха да се победят и завършиха 0:0 в Стара Загор в мач от 17-я кръг на А група. Въпреки че, гостите от София играха цяло второ полувреме с човек повече, днес "армейците" проявиха яловост и безидейност в атака и не успяха да пробият отбраната на заралии.

В първите двайсетина минути на двубоя "армейците" бяха по-активният отбор на терена и владееха топката в по-дълги периоди от време на тежкия терен. Преди мача в Стара Загора бе валял мокър сняг и футболистите трябваше да играят на кална нива.

Въпреки това обаче, и двата тима играеха в бързо темпо и с много футболни компоненти съперниците търсеха откриване на резултата.

"Червените" можеха да открият резултата в 21-а минута, когато Руи Мигел получи топката на чиста позиция и стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Пейков. Седем минути по-късно и Панку изпробва рефлекса на стража на заралии, но отново Пейков улови коженото кълбо.

След трийсетата минута на мача домакините пренесоха играта в половината на ЦСКА и опитаха масиран натиск към вратата на Чавдаров.В 31-а минута домакините пропиляха сто процентова възможност за гол. Топката бе центрирана отляво от Атанасов, Чавдаров увисна, но Андонов на празна врата не успя да вкара, стреляйки с глава.

До края на полувремето двата нямаха повече добри шансове да стигнат до гол и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко. Втори жълт картон получи капитанът на Берое Иво Иванов за нарушение пред наказателното поле на заралии.

Въпреки че домакините останаха с десет души, момчетата на Илиян Илиев продължиха да играят много смело и не позваляваха на своя именит съперник да упражни по-сериозен натиск към вратата на Пейков.

Андоне реагира и пусна в игра Спас Делев и Мишел Платини, търсейки повече острота в червената атака.

Едва в заключителните пет минути на мача превъзходството на ЦСКА стана очевидно и подопечните на Андоне обградиха вратата на домакините и направиха опит да отбележат.

Три минути преди края Панку стреля от чиста позиция и топката мина съвсем близо до страничната греда на Пейков. В 90-а минута Данчо Минев нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл шутира към вратата. Стражът на домакините с блестящ рефлекс отрази удара и изби в корнер.

Играчите на Берое не допуснаха гол в даденото от съдията четириминутно продължение и заслужено взеха една точка от ЦСКА.

Берое - ЦСКА 0:0

Берое: Пейков, Атанасов, Иванов, Ковачев, Илиев, Костадинов, Генчев, Канев, Писаров, Д.Атанасов, Андонов

ЦСКА: Чавдаров, Минев, К.Стоянов, Виданов, Митрески, Галчев, К.Янев, Янчев, Петре, Панку, Руи Мигел