Домакините без победа над \"червените\" от 20 години

11:43
Берое няма победа над ЦСКА за първенството на "А" група от 20 години насам, сочи статистиката. За последно червените са напускали победени стадиона под Аязмото през 1990 г. в мач, който се играе на електрическо осветление, съобщава "7 дни спорт". Беройци бият 1:0, голът е вкаран от халфа Тодор Станев-Германеца.

През 70-те и 80-те години обаче Стара Загора е едно от най-плашещите места за ЦСКА. Паметен остава двубоят от 27 октомври 1979 г., когато беройци водят на почивката с 3:0, макар че в крайна сметка двубоят завършва 3:2. Следващия сезон армейците си тръгват със загуба 1:2, като головете за Берое вкарват Георги Стоянов-Бръснаря и Пламен Липенски. Този мач се играе пред 35 000 зрители.

Паметен в градската футболна история е и двубоят от пролетта на 1986 г., когато Берое печели титлата. Мачът е на 2 март и се играе пред 25 000 зрители въпреки снежната буря, бушуваща над Стара Загора. Мюмюн Кашмер вкара гола за победата на Берое с 1:0 след грешка в защитата на ЦСКА, извършена от днешния треньор на Литекс Ангел Червенков. Есента на същата година ЦСКА пак е бит под Аязмото. Двубоят върви 1:1 до последната минута, когато Васил Драголов изправя на крака над 20 000 запалянковци с втори гол.
Последната засега победа на Берое над ЦСКА е в турнира за Купата на България. През април 2007 г. двата тима са съперници в четвъртфинала за Купата на България. Редовното време завършва 0:0. Голямата драма настъпва в продълженията. Минута преди края националът на Гвинея-Бисау Аделино Лопеш получава топката пред наказателното поле и от 20 метра застрелва вратаря Оливер Ковачевич за 1:0.