Англия обърна \"фараоните\" на \"Уембли\" (видео)

23:54
Англия победи шампиона на Африка Египет с 3:1 в контролна среща, играна на "Уембли".

Футболистите на Фабио Капело не се представиха добре преди почивката и след първите 45 минути бяха губещият отбор. Голмайсторът на "фараоните" Мохамед Зидан в 23-а минута направи вратаря на домакините безпомощен.

След почивката "Трите лъва" се впуснаха в атаки и Питър Крауч в 57-а минута изравни. Египет прие играта в своята половина и се бранеше добре, но защитата на африканците се пропука в 75-а минута. Лейтън Бейнс центрира и Джеймс Милнър шутира, но стражът на гостите изби. Топката обаче попадна в Шон Райт-Филипс, който също стреля и след лоша вратарска намеса вкара втори гол за Англия.

В 80-а минута след ниско подаване по земя Крауч отбеляза трети гол за домакините. На повторенията обаче се видя, че нападателят на Тотнъм е бил в засада.