Атлетико удари лошо Валенсия на \"Калдерон\" в дербито от Примера

23:59
Атлетико Мадрид победи Валенсия у дома с 4:1 в дербито от поредни кръг на испанската Примера.

Давид Силва в 21-а минута смълча "Висенте Калдерон" и "прилепите" поведоха в резултата. В 28-а обаче централният защитник на гостите Карлос Марчена бе изгонен за втори жълт картон, а "дюшекчиите" получиха правото да изпълнят дузпа. Диего Форлан не сгреши от бялата точка и Атлетико изравни.

През втората час домакините успяха да се възползват от численото си превъзходство и Серхио Агуеро в 78-а минута отбеляза втори гол за "червено-белите". Валенсия доигра срещата с 9 души след още един червен картон на Мигел в 82-а минута, а четири по-късно Форлан за трети път прониза вратата на гостите. Хурдадо в продължението на срещата фиксира крайното 4:1.