Байерн взе дербито с Хамбургер и вече е едноличен лидер

20:34
Байерн Мюнхен победи Хамбургер с 1:0 на "Алианс арена" в дербито от 24-я кръг на Бундеслигата.

С този си успех мюнхенци вече са еднолични лидери във временното класиране. Момчетата на Луис Ван Гаал събраха 52 точки и имат две повече от втория Байер Леверкузен. Вчера "аспирините" не успяха да победят като домакини Кьолн и завършиха 0:0.

Единственото попадение за баварците срещу Хамбургер бе дело на звездата на тима Франк Рибери, който се разписа в 78-а минута на мача.

В другия мач от немското първенство, игран в неделя, шампионът Волфсбург победи Хановер 96 като гост с 1:0. Звездан Мисимович отбеляза за "вълците" в 78-а минута и им донесе трите точки.