Интер не сбърка срещу Удинезе в зрелищен сблъсък на \"Фриули\" (видео)

17:55
Интер надви Удинезе с 3:2 като гост в драматичен мач от Серия А. Така "нерадзурите" успяха да запазят преднината си от четири точки пред основния преследвач Милан, който днес също постигна победа.

Още във втората минута "бианконерите" излязоха напред в резултата. Антонио Ди Натале получи топката пред наказателното поле и с хитър пас изведе Симоне Пепе сам срещу вратаря. Пепе, без да се замисля, стреля и откри резултата 1:0 за Удинезе.

Интер отвърна светкавично. Още в 6-а минута Марио Балотели с удар от 25 метра матира стража на домакините - 1:1.

Четиринадесет минути по-късно "нерадзурите" излязоха напред в резултата. Горан Пандев пусна една топка зад защитата на Удинезе, Майкон овладя и с прецизен удар вкара четвъртото си попадение от началото на сезона - 1:2.

В последната минута на първото полувреме Балотели овладя топката по левия фланг и центрира в наказателното поле. Там Дигео Милито стигна първи до коженото кълбо и с глава намери долния ляв ъгъл на Ханданович за 1:3.

Точно когато изглеждаше, че мачът е приключил, домакините намалиха резултата. В 51-а минута Тото Ди Натале вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на защитник от Интер.

В крайна сметка възпитаниците на Моуриньо не получиха повече попадения до края на срещата и спечелиха ценни три точки.

Удинезе - Интер 2:3

1:0 Пепе 2-а мин
1:1 Балотели 6-а мин
1:2 Майкон 20-а мин
1:3 Милито 45-а мин
2:3 Ди Натале 51-а мин (д)