Лацио и Фиорентина си поделиха по една точка в драматичен двубой

23:38
Лацио и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в драматичен двубой от 26-я кръг на Серия А.

С този резултат "орлите" останаха на 17-о място във временното класиране и са на едва три точки от зоната на изпадащите.

Фиорентина пък успя да избегне втора поредна загуба, след като в сряда "виолетовите" бяха победени от Милан с 1:2 на свой терен в отложен мач. Момчетата на Чезаре Прандели остават на десето място в Серия А преди изиграването на неделните мачове от кръга.

Домакините от Рим откриха с попадение, което бе дело на ветерана в отбраната на Лацио Себастиано Сивиля, който порази вратата на Фрей още в седмата минута на мача.

В последната минута на мача Кейрисон изравни резултата и смълча трибуните на "Олимпико".

В другия съботен мач от Серия А Катания разгроми Бари с 4:0 като домакин. С този си успех сицилианците се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите.