Реал тресна слабака Тенерифе като гост (видео)

22:47
Реал Мадрид победи Тенерифе с 5:1 като гост в среща от 24-я кръг на Примера дивисион.

В първите петнайсетина минути домакините от Канарските острови трудно излизаха от своята половина, като мадридчани се бяха устремили към отбелязването на бърз гол.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини трябваше да чакат до 29-а минута, когато Марсело проби отляво и изведе Игуаин на чиста позиция. Аржентинският стрелец с прецизен удар преодоля Арагонесес за 0:1, вкарвайки 15-я си гол за сезона.

Три минути преди почивката Игуаин забоде ново попадение за Реал.Кака намери нападателя с хубав пас. Игуаин овладя топката на границата на наказателното поле и с премерен удар в долния ъгъл удвои преднината на Реал - 0:2.

Минута след началото на второто полувреме домакините стигнаха до малко странен гол. Айозе с глава чукна топката от ръцете на Касияс, който бе уловил коженото кълбо. Стражът на "белия балет" протестираше, но реферът отсъди гол за Тенерифе, след като Айозе чукна топката, която бе отраднал от ръцете на Касияс, в мрежата - 1:2.

Две минути по-късно обаче, Реал отново стигна до попадение.Игуаин изведе Кака на чиста позиция и бразилецът с прецизен шут опъна мрежата зад Арагонесес - 1:3.

В 80-а минута "белия балет" направи резултата още по-внушителен, след като Кристиано Роналдо се разписа от дузпа -1:4. Реферът свири дузпа за Реал, след като Лунна игра с ръка в пеналта на своя отбор.  Крайното 5:1 бе оформено от резервата Раул в последната минута на мача.

Така Реал Мадрид заслужено стигна до комфортна победа и поне за кратко момчетата на Мануел Пелегрини излязоха начело в Примера дивисион на точка пред Барселона. Каталунците по-късно днес играят срещу Малага.

Тенерифе пък си остана на предпоследното място във временното класиране.

Тенерифе - Реал Мадрид 1:5

0:1 Игуаин 29-а мин
0:2 Игуаин 42-а мин
1:2 Айозе 46-а мин
1:3 Кака 48-а мин
1:4 Роналдо 80-а мин
1:5 Раул 90-а мин