Напук на всичките си проблеми, Портсмут победи Бърнли

19:01
Портсмут изненадващо победи с 2:1 Бърнли като гост в мач от 28-я кръг на Висшата лига.

В 25-а минута гостите откриха резултата. Уебър пусна много хубав пас на Пикион, който получи топката на задната греда и я прати в мрежата за 0:1.

Шест минути по-късно Брайън Йенсен шутира силно топката напред, Флечър подаде на Патерсон, който с красив удар матира Джеймс- 1:1.

През второто полувреме играчите на фалиралия Портсмут със сърцата игра успяха да стигнат до успеха. Първо в 55-а минута Карлайл фаулира Пикион в наказателното поле на "виненочервените" и съдията отсъди дузпа. О Хара обаче не успя да отбележи от бялата точка, като за пореден път Брайън Йенсен успя да спаси единайсетметров наказателен удар.

В 75-а минута Карлайл направи втора дузпа за Помпи. Бранителят фаулира резервата Джон Утака. Хасан Йебда преодоля Йенсен за 1:2. В 90-а минута Рикардо Роча от Помпи бе изгонен, след като получи втори жълт картон. Въпреки това обаче, южняците удържаха преднината си и взеха победата.

След тази си загуба Бърнли остана в зоната на изпадащите, а въпреки успеха Помпи е без шансове да се спаси от изпадане.

Бърнли - Портсмут 1:2

0:1 Пикион 25-а мин
1:1 Патерсън 31-а мин
1:2 Йебда 76-а мин (д)