Болтън се измъкна от зоната на изпадащите

18:57
Болтън надви Уулвърхямптън с 1:0 на "Рийбок стейдиъм" в среща от 28-я кръг на Висшата лига. С тази си победа Уондърърс се измъкнаха от зоната на изпадащите.

През първото полувреме домакините бяха господари на терена и се възползваха по най-добрия възможен начин от факта, че "вълците" бяха излезли с дефанзивна тактика.

Възпитаниците на Оуен Койл бяха по-опасният отбор на терена и само през първото полувреме те отправиха цели седем точни удари към вратата на Ханеман. Особено добре Уондърърс атакуваха по десния фланг, където Лий и Стейнсон показваха чудесно взаимодействие помежду си.

След няколко добри възможности за гол, Болтън най-сетне откри резултата в даденото от рефера продължение на първото полувреме.

Чунг-Йънг Лий центрира отдясно, топката попадна на крака на Зат Найт, който от близо бе безпощаден - 1:0 за Болтън.

През второто полувреме гостите на два пъти удариха греда, но в крайна сметка те не успяха да стигнат до гол и си тръгнаха с наведени глави от "Рийбок стейдиъм".

Болтън - Уулвс 1:0

1:0 Найт 45- мин

Болтън: Яскелайнен, Стейнсон, Робинсън, Найт, Рикетс, Муамба, Холдън, Лий, Уилшър, Елмандер, Дейвис