Бирмингам подчини Уигън на \"Сейнт Андрюс\"

19:01
Бирмингам победи Уигън с 1:0 на "Сейнт Андрюс" в среща от 28-я кръг на Висшата лига.

Преди почивката момчетата на Алекс МакКлийш тотално надиграха своя опонент и направиха няколко фрапантни пропуска пред вратата на Крис Къркланд. Бившият страж на Ливърпул също изигра важна роля за това да запази суха мрежата си, спасявайки по чудесен начин стопроцентови положения за "бръм".

Все пак логиката възтържествува в 45-а минута на двубоя, когато Мехлиот фаулира Кийт Фейхи в пеналта на Уигън и реферът отсъди дузпа. МакФадън с левия крак прати топката в мрежата за 1:0.

През второто полувреме "сините" удържаха преднината си и заслужено се поздравиха с нови три точки, спечелени на свой терен.

С тази си победа Бирмингам се изкачи на 8-о място във временното класиране с 40 точки, докато Уигън остава застрашително близо до зоната на изпадащите.

Бирмингам - Уигън 1:0

1:0 МакФадън 45-а мин (д)