ЦСКА потрепери, но удържа 3:2 срещу \"смърфовете\" на \"Армията\"

18:33
ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 3:2 у дома в интригуващ двубой от първия пролетен кръг в "А" група.

Бившите футболисти на "армейците" Йордан Тодоров и Кирил Котев започнаха титуляри за гостите, а Здравко Лазаров влезе като резерва.

Руи Мигел на два пъти и веднъж Панку се разписаха за тима на Йоан Андоне, а Лазаров върна две попадения за "смърфовете" от дузпи.

В началните минути на срещата "червените" не успяха да създадат нищо запомнящо се в предни позиции, а атаките на гостите бяха далеч по-опасни. В 7-а Даксон центрира от фаул, но Костадин Стоянов изпревари противников футболист и изби в корнер. Две по-късно Данчо Тодоров можеше да накаже бившите си съотборници. Ударът му обаче мина встрани.

В 13-а минута ЦСКА създаде най-опасното си положение до момента. Петре центрира чудесно и качи топката на главата на сънародника си Панку. Ударът на румънеца обаче мина встрани. Минута по-късно "армейците" излязоха напред в резултата. Панку шутира, вратарят на Локомотив изби, но топката попадна в непокрития Руи Мигел, който на празна врата вкара за 1:0 в полза на домакините.

Последваха минути, в които на терена не се случваше почти нищо интересно. В 28-а обаче ЦСКА изригна за втори път в мача. Румен Трифонов центрира чудесно и Руи Мигел от няколко метра за втори път прониза Акалски.

В 33-а минута на терена за "смърфовете" се появи друг бивш играч на "червените" Здравко Лазаров. Веднага след това обаче Панку засече с крак центриране отдясно за 3:0. Футболистите на Йоан Андоне се зарадваха на попадението по начин, познат ни от филма "Всяка една неделя" с Ал Пачино. "Армейците" се наредиха в кръг, а застаналият в центъра му Руи Мигел ги "изпозастреля" с пръст и те се свлякоха на земята.

Веднага след това обаче Локо получи правото да изпълни дузпа и Лазаров от бялата точка върна едно попадение.

Второто полувреме започна доста интересно. В 50-а минута гол на ЦСКА бе отменен заради спорна засада. Две по-късно пък след хубава контра футболист на гостите навлезе в наказателното поле, съдията прецени, че шпагатът на Митрески срещу него не е чист и свири втора дузпа за Локото. Отново Лазаров застана зад топката и не сгреши – 2:3.

Мачът се поизнерви, а гостите бяха по-активни и търсеха изравняване. Контрите на ЦСКА пък не се получаваха. Въпреки това Трифонов, Панку и Делев имаха добри шансове за решителен четвърти гол. В 83-а минута пък Чавдаров отрази шут на Данчо Тодоров отблизо. Две по-късно пък Трифонов уцели гредата.