Славия надви Спортист само с гол разлика

15:47
Славия победи Спортист Своге с 1:0 като домакин в среща от 16-я кръг на А група.

Още от първите минути "белите" притиснаха своите гости и футболистите на Своге трудно излизаха от своята половина. Столичани пропуснаха няколко добри положения за гол, преди в 36-а минута възпитаниците на Вили Вуцов да разпечатат Кючуков. След центриране отляво вратарят на Спортист изпусна топката, която попадна на крака на Алберони, който отблизо шутира и намери мрежата на гостите - 1:0 за Славия.

След почивката играта много се накъса, но като цяло столичани не изпуснаха инициативата и в крайна сметка те заслужено спечелиха трите точки.

С тази си победа Славия събра 27 точки и поне за малко "белите" се изкачиха на 5-о място в А група. Спортист пък остава в зоната на изпадащите.

Славия - Спортист Своге 1:0

1:0 Алберони 37-а мин