Волфсбург изхвърли \"жълтата подводница\" от Лига Европа

23:59
Волфсбург победи Виляреал у дома с 4:1 в 1/16 мач реванш между двата отбора и изхвърли испанците от Лига Европа.

След спектакъла в първия мач и равенството 2:2, германският шампион набързо поведе с 2:0. Един Дзеко в 10-а минута откри резултата, а Анхел 5 по-късно си вкара автогол.

В 30-а минута Жоан Капдевиля върна "жълтата подводница" в срещата и намали на 1:2. Малко преди края на първото полувреме обаче Кристиан Гентнер възстанови преднината на "вълците" от две попадения.

Графите в 64-а окончателно погреба надеждите на Виляреал за класиране в следващата фаза.