Фулъм изхвърли Шахтьор Донецк от Лига Европа

22:14
Английският Фулъм отстрани последния носител на Купата на УЕФА Шахтьор Донецк от Лига Европа след като направи равенство -1:1 при гостуването си в Украйна. Първата среща на "Крейвън Котидж" завърши с победа за момчетата на Рой Ходжсън с 2:1, които с общ резултат 3:2 продължават в следващата фаза на надпреварата.

Доста изненадващо Фулъм излезе напред в резултата в 33-а минута, когато снажният бранител Бред Хангеланд прати топката в мрежата на домакините. Украйнският гранд се върна в срещата в 69-а минута, когато плеймейкърът Джадсон изравни резултата.

Силите на Шахтьор не стигнаха за второ попадениe, а Дани Мърфи от състава на гостите бе изгонен в 4-а минута на даденото продължение на редовното време.