Спортинг изхвърли Евертън от турнира след класика в Португалия

23:59
Отборът на Спортинг Лисабон победи Евертън с класическото 3:0 във втори 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа. Първата среща играна между двата състава в Ливърпул завърши с аванс за англичаните от 2:1, но с общ резултат 2:4 те напускат борбата в турнира.

През цялото времетраене на срещата в Португалия домакините бяха отборът, който търсеше победата и направи по-смислените неща в срещата. Удар на Мигел Велосо през първата част от пряк свободен удар разтресе горната греда на Тим Хауърд. Добрата игра на Спортиг Лисабон в предни позиции даде резултат в 65-а минута, когато Мигел Велосо завърши по чудесен начин триходова акция на домакините. В 77-а минута Педро Мандес с удар от границите на наказателното поле удвои преднината на Спортинг, а в даденото от съдията продължение Матиас Фернандес оформи крайното 3:0 след чудесна контраатака.

Ето и съставите на двата тима:

Спортинг Лисабон: Патрицио, Карико, Мендес, Измаилов, Тонел, Абел, Моутиньо, Грими, Велосо, Джало, Лиедсон