Панатинайкос победи Рома в Италия, Сисе герой за гърците (видео)

22:05
Отборът на Рома загуби като домакин с шокиращото 2:3 срещу тима на Панатинайкос във втори 1/16-финал в Лига Европа. Първата среща завърши с победа за гръцкия тим със същия резултат и така с общото 6:4 нашите съседи продължават в 1/8-финалната фаза на турнира.

Срещата започна добре за "вълците", които излязоха напред в резултата още в 12-а минута. Норвежкият национал Йон Арне Рийзе заличи аванса на гърците, които успяха да спечелят първата среща с 3:2. Това сякаш ядоса гостуващия тим, който в рамките на 5 минути в края на първата част успя да обърне срещата. Джибрил Сисе реализира в 40-а минута от дузпа, а младата надежда на гръцкия футбол Сотирис Нинис изведе гостите напред в 43-а. Шокът за домакините бе много голям и те получиха трети гол във вратата си в последната минута на полувремето, а негов автор бе отново Джибрил Сисе.

През втората част "вълците" се вдигнаха на щурм, но стигнаха до само едно попадение дело на Даниеле де Роси в 68-а минута. Гостите завършиха с намален състав срещата след като Кацуранис видя червения картон в 90-а минута.