ПСВ победи Хамбургер, но изхвърча от Лига Европа (видео)

22:00
Холандският гранд ПСВ Айндховен успя да победи Хамбургер на собствения си стадион с резултат 3:2 в мач реванш от 1/16-финалната фаза в турнира Лига Европа, но по правилото за гол на чужд терен напусна надпреварата. Въпреки аванса си от два гола на почивката домакините изиграха отчайващо второ полувреме и допуснаха изравняване на резултата. Българският национал Станислав Манолев игра 24 минути за домакините и бе заменен след получена контузия.

"Филипсите" започнаха страхотно срещата и откриха резултата още в 1-а минута. Балаш Джуджак направи чудесен пробив по лявото крило и върна топката към наказателното поле, където тя бе овладяна от Данко Лазович. Нападателят я пусна много хитро към оставения абсолютно не покрит Тойвонен, който на правна врата реализира. Добрата игра на домакините продължи и те стигнаха до ново опасно положение. Станислав Манолен проби по дясното и центрира чудесно, но отново снажният Тойвонен бе изпреварен от стража на гостите Рост. За съжаление българският национал получи много неприятна контузия и напусна терена в 24-а минута, когато бе заменен от Андре Ойер. Гостите погледнаха за първи път към вратата на домакините в 40-а минута, когато далечен удар на Троховски бе спасен от Андреас Исаксон. Много силната игра на ПСВ през първата част доведе и до втори гол във вратата на хамбургер. Страхотен удар от фаул на Балаш Джуджак от над 30 метра свари наподготвен Франк Рост и топката за втори път се оплете в мрежата.

Втората част започна чудесно за гостите. Нападателят Младен Петрич се възползва от дълъг пас в наказателното поле на домакините, изпревари Андреас Исаксон и с техничен удар изравни резултата. Голът попари домакините, които не успяха да намерят добрия ритъм на игра, която демонстрираха през първото полувреме. В 57-а минута много необмислена постъпка на Балаш Джуджак доведе до червен картон на крилото. Голмайсторът на ПСВ си позволи да бутне главния рефер Майк Дийн след като видя жълт картон, което моментално му костваше изгонване от терена. В 74-а минута силите на терена бяха изравнени. Ги Демел извърши нарушение близо да страничната линия, което му коства втори жълт картон. Само пет минути по-късно необмислена постъпка на Салсидо доведе до дузпа в полза на гостите. Зад топката застана Троховски, който стреля силно в средата на вратата за 2:2. Домакините се вдигнаха на щурм и стигнаха до победата след гол на Дани Куверманс в 90-а минута, но това не се оказа достатъчно те да продължат в турнира.

В първата среща на немска земя момчетата на Бруно Лабадия взеха аванс с минималното 1:0. Единственото попадение в първия двубой падна след грешка на Станислав Манолев, който направи дупза за състава на домакините, успешно реализирана от Марсел Янсен.

ПСВ Айндховен - Хамбургер- 3:2
1:0 - Тойвонен - 1 мин
2:0 - Джуджак - 44 мин
2:1 - Петрич - 46 мин
2:2 - Троховски - 79 мин дузпа
3:2 - Куверманс - 90 мин