Сток Сити изхвърли \"гражданите\" от ФА Къп (видео)

00:22
Отборът на Сток Сити успя да отстрани състава на Манчестър Сити от турнира ФА Къп. Преиграването на "Британия Стейдиъм" завърши при резултат 1:1 в редовното време, колкото завърши и първата среща, но Сток успя да вкара нови два гола в продълженията на мача.

Първият гол в днешния двубой реализира английският нападател на домакините Дейв Китсън чак в 79-а минута. Само минута по-късно обаче "гражданите" успяха да да изравнят резултат и да вкарат мача в продължения чрез гол на Крейг Белъми.

В 82-а минута обаче съставът от Манчестър остана с човек по-малко, след като тогоанският нападател Емануел Адебайор си изкара директен червен картон.

В продълженията на срещата голове на Райън Шоукрос в 95-а минута и Тунджай Шанлъ в 98-а минута донесоха победата за Сток Сити.

В друга среща от ФА Къп, отборът на Рединг победи Уест Бромич като гост с 3:2 след 2:2 в редовното време.

Видео от победата на "грънчарите" вижте ТУК!