Бордо надхитри Олимпиакос в Гърция (видео)

23:41
Бордо победи Олимпиакос като гост с 1:0 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига между двата отбора.

Първото полувреме бе равностойно, а съперниците подходиха предпазливо. "Жирондинците" обаче успяха да издебнат своя момент и в 45-а минута Сиани откри резултата след удар с глава.

През втората част гръцкият гранд атакуваше, но срещаше сериозни затруднения с добре организирания френски шампион. Така Бордо стигна до важна победа и се превръща в големия фаворит за попадане на 1/4-финалите преди реванша на свой терен.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Олимпиакос: Никополидис, Мелберг, Раул Браво, Столтидис, Датоло, Пападополус, Митроглу, Мареска, Ледесма, Луа Луа, Торосидис

Бордо: Корасо, Сиани, Фернандо, Гуркюф, Ундел, Плашил, Шалме, Сане, Планюс, Тремулинас, Шамак