Черноморец Поморие допусна само една загуба в зимните контроли

15:29
Черноморец Поморие отчита положителен баланс в зимните си контроли. Петите в есенното класиране на Източна "Б" група записаха по време на подготовката си 2 победи, 3 равенства и само 1 загуба /11: 4/. Доброто голово съотношение обаче не бива да заблуждава, че старши треньорът Петър Хубчев може да бъде доволен от  нападателите, тъй като повече от половината попадения бяха реализирани в първата проверка срещу четвъртодивизионния Русокастро.

Поморийските „акули" сразиха лидера в "А\' областна група със 7:0 /голмайстори: Живко Петков, Цветан Филипов, Емануил Манев, Георги Костадинов, Малин Орачев, Тодорин Димитров-2/. Последва авторитетна победа в Сливен над едноименния член на "А" група с 2:1 /Бранимир Костадинов, Манев/, а след това 3 ремита - 1:1 с „Равда" /Галин Димов/, 1:1 със Сливен /Бр. Костадинов/ и 0:0 с Несебър. В последната си контрола младият тим отстъпи с 0:1 на Волов /Шн/.

По време на зимната пауза Черноморец Поморие се раздели със 7 футболисти и привлече също толкова нови: Георги Чакъров от „Левски", Антон Иванов от Сливен, Станимир Митев от Несебър, Тодорин Димитров и Емил Копаранов от Етър /ВТ/, Крум Стоянов и Живко Петков от собствената юношеска школа.

Четата на Хубчев започва участието си в пролетния дял от първенството на източната втора дивизия с домакинство срещу Миньор Раднево на 27 февруари /събота/.