Девет от Интер се оказаха непреодолима преграда за Сампдория (видео)

23:43
Отборите на Интер и Сампдория не успяха да излъчат победител на стадион "Джузепе Меаца" и завършиха при резултат 0:0 в среща от италианската Серия "А". Срещата ще се запомни с трите червени картона и много организираната игра на Интер във фаза защита, след като тимът остана с девет човека на терена.

Първото полувреме на "Джузепе Меаца" бе изключително нервно и украсено в жълто-червено. Съставът на домакините остана с намален състав в 31-а минута, когато Валтер Самуел спря нахлуващия в наказателното поле Джампаоло Пацини и получи втори жълт картон. Последвалият пряк свободен удар за "моряците" трябваше да бъде пребит, защото Иван Кордоба изскочи от стената преди сигнала на рефера, за което видя жълтия цвят на картона. В 38-а минута нервите на Кордоба не издържаха и той също пое към душовете, оставяйки своите в девет човека на терена.

Въпреки намаления си състав след двата червени картона домакините от Интер предложиха много организирана игра в защита през вторите 45 минути и гостите от Генуа не успяха да стигнат до чисти голови положения. Като двойка централни бранители за "нерадзурите" се изавяваха Естебан Камбиасо и Лусио, които бяха подкрепяни от Хавиер Санети и Дъглас Майкон по двата фланга. Четворката пред Жулио Сезар действаше перфектно и неутрализира всички атаки на гостите. В 74-а минута Джампаоло Пацини от състава на Сампдория получи втори жълт картон за нарушение срещу Деян Станкович и напусна терена. Най-чистото положения за вторите 45 минути се откри пред Самуел Ето\'о, който получи страхотен пас от Горан Пандев и остана сам срещу стража Сторари, но играчът на гостите прояви брилянтен рефлекс и изби в корнер.