\"Чуковете\" зашеметиха \"тигрите\" на \"Ъптън парк\"

19:01
Уест Хям победи Хъл Сити с 3:0 на "Ъптън парк" в мач от 27-я кръг на Висшата лига.

"Чуковете" откриха още в 3-а минута с гол на Валон Бехрами. Крилото се възползва от хубав пас на Гилермо Франко и отблизо шутира в мрежата на Майхил - 1:0.

До почивката момчетата на Дзола имаха повече голови положения от своя опонент и като цяло доминираха.

През второто полувреме реферът изгони малко пресилено Крейг Фейгън от гостите още в 53-а минута. Нападателят получи втори жълт картон за фаул срещу Диаманти, но повторенията показаха, че италианецът леко преиграва в тази ситуация.

Карлтън Коул взриви трибуните на "Ъптън парк" в 59-а минута за 2:0. Нападателят овладя един дълъг пас от Жулиен Фобер и мастойрски за втори път матира Боаз Майхил.

В последната минута Жулиен Фобер направи резултата класически. Защитникът овладя една топка на границата на пеналта на Уулвс, напредна в наказателното поле и с клиничен удар отново зарадва феновете от Източен Лондон.

С тази победа "чуковете" вече са с 4 точки над опасната зона, докато "тигрите" останаха на 17-о място с 24 пункта.

Уест Хям - Хъл Сити - 3:0
1:0 - Бехрами - 3 мин
2:0 - Коул - 59 мин
3:0 - Фобер - 90 мин