Литекс вкара осем на Ботев Криводол, Нифлор заби четири

15:47
Лидерът в родната "А" група Литекс размаза състава на Ботев Криводол с 8:0 в контролна среща между двата отбора.

Още във 2-а минута Пламен Николов откри резултата след като засече центриране в наказателното поле на Ботев. В 15-а минута след грешка на играч от Ботев в центъра на терена Дока овладя топката и изведе Нифлор сам срещу вратаря. Французинът с техничен удар направи 2:0. В 41-а минута Дока стреля от пряк свободен удар, вратарят с последни усилия изби топката, но притичалият Пламен Николов с глава отбеляза втория си гол в мача - 3:0 за Литекс. В края на полувремето Уилфред Нифлор направи 4:0, завършвайки триходова комбинация.

В началото на втората част Уилфред Нифлор бе изведен в удобна позиция от Ивелин Попов и сам срещу вратаря вкара за 5:0. В 55-а минута Нифлор отбеляза четвъртия си гол в мача, след като Ивелин Попов догони топката на аутлинията и перфектно подаде на нападателя, за който не бе трудно да отбележи. В 70-а минута с перфектен пас Светльо Тодоров извежда Георги Миланов сам срещу вратаря, а халфът хладнокръвно прати топката в мрежата. Последното попадение в срещата падна в 90-а минута и бе дело на Светослав Тодоров