Брюж взе преднина пред Валенсия, Давид Силва изгонен

21:52
Отборът на Клуб Брюж успя да вземе минимален аванс пред състава на Валенсия в първи 1/16-финал от турнира Лига Европа след като победи с 1:0.

Домакините от Белгия стигнаха до успеха след гол на Куемаха в 56-а минута, който се оказа и единствен в мача. Камерунският нападател непрестанно тормозеше защитата на гостите и логично прати топката зад стража Моя в началото на второто полувреме. "Прилепите" определено има за какво да съжаляват, защото през първата част имаха по-добрите голови положения, но пропуски на Давид Вия, Рубен Бараха, Давид Силва и Хуан Мата не позволиха резултатът да бъде открит.

За капак крилото на испанците Давид Силва видя втори жълт картон в 51-а минута и остави своите в човек по-малко, което повлия на продукцията на гостите.