Дузпа донесе победата на Реал над Атлетико

08:28
Отборът на Реал Мадрид спечели двубоя с Атлетико Мадрид с 2:1 и по този начин отказа като цяло "дюшекчиите" от апетитите им за титлата.

На своя "Висенте Калдерон" домакините трябваше да започнат с гол пасив още в 30-та секунда, когато Ван Нистелрой се оказа на стрелкова позиция и не сбърка. В 21-та и 37-та минути за отбора на Бернд Шустер не бяха признати два чисти гола.

Острите сблъсъци не липсваха и в този мач, а директни червени картони получиха Переа за удар с лакът и голмайстора Нистелрой, който извърши изключително груб фаул срещу Маниш.

В истинска драма се превърна мача в последните минути, след като Симао не даде шанс на Касияс от пряк свободен удар за 1:1, а секунди преди края на 6-минутното продължение Хейтинга извърши нарушение срещу Дренте и Игуайн реализира 11-метровия наказателен удар.

Победата изстреля Реал на второ място с 16 точки, а Атлетико остана седми с 9.