Лион с успех над звездната селекция на Реал Мадрид (видео)

23:30
Френският Лион постигна минимална победа от 1:0 над звездната селекция на Реал Мадрид в първа среща от осминафиналната фаза на Шампионска лига.

В началото на срещата Реал Мадрид бе по-активният отбор и имаше териториално предимство.

В 12-а минута Сидни Гуву обаче можеше да открие резултата, но изстрелът на нападателя мина над вратата на Касияс.

Три минути по-късно Роналдо изведе технично Гонзало Игуаин на опасна позиция след пас с пета, но защитата на Лион блокира аржентинския нападател.

До края на полувремето домакините бяха по-активния отбор, но нямаха шанс да отбележат гол. В 41-а минута Делгадо изстреля истински снаряд към вратата на Реал, но топката срещна страничната греда.

Домакините успяха да излязат напред в резултата две минути след началото на втората част, след като камерунският полузащитник Жан Макун се възползва от грешка в средата на терена на Реал Мадрид и с техничен удар преодоля Касияс за 1:0 за Лион.

В 58-а минута Икер Касияс сгреши грубо като подаде топката в краката на Лисандро Лопес. Звездата на Лион се възползва веднага, но изстрелът му мина в страни от вратата.

В 62-а минута много красив и техничен изстрел с десния крак на Кристиано Роналдо бе спасен от стража на домакините Лорис.

Две минути по-късно Игуаин можеше да вкара гол, но не успя да преодолее страна на домакините. Веднага след това на неговото място в игра се появи бившият нападател на Лион Карим Бензема.

В 80-а минута пред Кака се откри добра възможност за изравняване, но ударът му бе избит от бранител на домакините. В последвалия корнер Серхио Рамос стреля с глава, но топката излезе в аут.

Стартови състави:

Лион: Лорис, Ревелие, Крис, Бумсонг, Сисоко, Макун, Тулалан, Гуву, Пянич, Делгадо, Лисандро

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Арбелоа, М. Диара, Раул Албиол, Гранеро, Марсело, Шаби Алонсо, Кака, Роналдо, Игуаин

► Лион - Реал Мадрид 1:0
1:0 - Макун, 47\'

Видео от мача ТУК!!!

berbo_cskarq
17.02.2010 16:09

мажоретките от балета стапиха на криво за пореден пат на френска земя *lol* .айде лион на реванша се домаквате до 2-1 и продалжавате

PunkBuster
17.02.2010 13:04

Или 1 гол за Лион на чужд терен и Реал си отиват *joking*

unitedcitygirl
17.02.2010 12:57

кога сте видяли Реал да бие лион аз от 7 мача помежду им не съм го видяла така ще е и на реванша Лион ще ги смачка реал за мижатурки и отпадат *lol*

pecaka_botev
17.02.2010 12:52

Добре бе вие сте мн интересни тази част от турнира се играе 2 части , има реванш не казвам че със сигурност ще бият Реал но трябва се изчака и реванша. За този ма вярно е Лион играха мн добре, но не съм сагласен че Реал не са направили нищо , вярно това е най - слабия мач от началото на сезона но винаги иматакива мачове. А и да не забравяме че 1 гол на Бернабеуо и всичко започва отначало. Мисля че ще има мн интересен реванш.

pomagalo
17.02.2010 09:12

тоя пелегрини е наи смотания наставник *angry* *angry* *erm* *thumb_down*

Alcaida
17.02.2010 08:34

ОСМИНАРЕАЛ БАНКРУТ отново с пръст в уста *lol* И тая година без купа, хахаха *lol*

Killing11
17.02.2010 06:42

Айде сега да ви вида бе "фенчета на Реал" писах те по страниците на Барса като паднаха от атлетико, а сега се спотайвате някъде... Браво на Лион *smile* *thumb_up* *lol*

manchev90
17.02.2010 01:31

Реал пък са най - смешния отбор сабрали ги сичките звезди и един Лисандро Лопез ги направи смешни... сигуно той ще е новата им трансферна цел *party*

17.02.2010 00:18

дано лион продължът!днес играха страхотно *stop* късмет за реал че паднаха толко малко !дано реванша завърши 2:1

ShefkaTa

VasilGeorgiev тва не беше изненада, то тва всяка година става, въпреки че си мислех, че тази ще се променят нещата, явно не, иначе има още един мач, ще видим след него, но все за 300 милиона Реал не могат да си позволят да губят мач, дори 1, дори и с 1;0, смешно е... после ми говорете кво не правил реал със звездите

fenooo
17.02.2010 00:08

Реал отпадат 100% Алкоркон им подари 5 красиви тръгнали с Лион *lol*

dikata
17.02.2010 00:06

Ако трябва и на съдиите ще се плаща, но Реал ще продължи! ..........
ами така като гледам май ще се наложи *lol* *lol*

VasilGeorgiev
17.02.2010 00:03

Имах подоздрения, че може да излезне някаква изненада, но според мен във втория мач Реал ще ги потрошат. Неможе да се дадат толкова пари за такава селекция от отбора да отпадне. Ако трябва и на съдиите ще се плаща, но Реал ще продължи!

Futbulfen
17.02.2010 00:01

Лиглиовците от Мадрид ме карат да се ядосвам,но какво се учудвам..сека година Лион ни бие,а на тоя стадион положение не може да направиме..къде сме тръгнали?!? ЛИглиовци.. *sick*

tedo_dm
16.02.2010 23:58

хахахаххаха Лиона пак натупаха Реал *thumb_up* *beer*

dikata

звезди , звезди , ама падащи *wink* .. айде бе Роналдооо .. къде си беее Роналдоо .. нали си най-добрия , айде вкарай 1-2 гола , апък ако мойеш вкарай и 10 .. айде нали си най-добрия защо не вкара гол поне Х да завършите .. *lol*

fenooo
16.02.2010 23:57

Роналдо не е жена бе какво ласкаете толкова *lol*

Stoich
16.02.2010 23:56

Малеееееее ,кво ви прават Льонската наденица а? МНОГО СЛАБ РЕАЛ(ПРОВАЛ).

Barcelona1234
16.02.2010 23:55

абе не ми се оправдаваите на бернабеу 1 гол неможахте да вкарате и те титлата ще взели бе *lol* ако ви се бе паднал баерн ще ви бяха отнесли с 4 5 манерки

bayernmunchen2
16.02.2010 23:51

е пък по принцип лион винаги си бие реал мадрид а и тоя сезон те нямат шанс за франция и ще хвърлят всички сили в шампионска лига а и са много добре тоя сезон в тоя търнир много силно играят видя се още от групите такче много голям шанс имат да продължат дори бех казал че са ми фаворита вече в тоя сблъсак все пак реванша ще е много интересен 1:0 не е много реал не са се предали но шансовете според мен вече клонят към 40% за реал и 60% за лион

Crissstiano
16.02.2010 23:50

Много слаб мач на Реал.Втората среща ще играят по съвсем друг начин.

CR9RM_

СПОКОИНО МОМЧЕТА ФРАНЦУЗИТЕ ИДВАТ НА БЕРНАБЕУ ТАМ ЩЕ СИ ГОВОРИМЕ ПАК СЛЕД МАЧА HALLA RONALDO

devil4eto
16.02.2010 23:46

Като падна Барселона се радваха като малки деца видели бисквитка!! Сега видяха наденицата и им заседна в гърлото! *lol*

ShefkaTa
16.02.2010 23:44

Непревзет "Олимпик" за пореден път, браво на Лион, честита победа, заслужена *smile*) *beer*