Евертън с трудна победа над Спортинг в Лига Европа (видео)

21:08
Отборът на Евертън победи Спортинг Лисабон в първа среща от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Гудисън Парк" завърши при резултат 2:1 за домакините.

През първото полувреме пропуски за "карамелите" направиха Луи Саха и Тим Кейхил и Лендън Донован.

Гостите играеха добре, като създадоха няколко добри възможности пред Тим Хауърд, но не успяха да реализират попадение.

В 35-а минута много красива атака на домакините доведе до пас с пета на Тим Кейхил, след който Стивън Пиенаар стреля и откри резултата в полза на Евертън.

Четири минути след началото на втората част на мача, след грешка в защитата на Спортинг, Силвен Дистен бе оставен непокрит в близост до вратата и удвои преднината за състава на Дейвид Мойс.

Шест минути преди края на мача обаче Силвен Дистен направи груба грешка, след която повали Лейдсон в наказателното поле на Евертън, за което получи червен картон и бе отсъдена дузпа.

Зад топката застана Мигел Велосо и намали резултата на 2:1 за "карамелите", както и приключи срещата.