Засечка на Ицо по пътя към титлата

09:18
Воденият от Христо Стоичков отбор на Мамелъди Съндаунс завърши само 0:0 в домакинския си мач срещу Сантос и така направи засечка по пътя към титлата в ЮАР.

Двубоят бе отложен от 19-я кръг. При победа Мамелъди щеше да се изравни по точки с лидера Суперспорт Юнайтед. След това равенство обаче тимът на Ицо единствено се доближи на 2 т. конкурента си за първото място. До края на шампионата остават 3 кръга.

На "Супер Стейдиъм" през първото полувреме изненадващо гостите от Сантос бяха по-добрият отбор. След почивката футболистите, надъхани от Стоичков се хвърлиха да вземат ценните 3 т. Тяхната задача се улесни в 64-а мин, когато току-що влезлият Макала бе изгонен с червен картон. Въпреки това Съндаунс не можа да стигна до гол.