Байерн Мюнхен спечели дербито с Борусия

21:23
Отборът на Байерн Мюнхен спечели дербито на 22-я кръг на германската Бундеслига с тима на Борусия Дортмунд. Съставът на Луис ван Гаал взе срещата на "Алианц Арена" с 3:1.

Гостуващият тим успа да излезе напред в резултата още в 5-а минута, когато резултата откри египетският нападател Мохамед Зидан.

До края на първото полувреме баварците върнаха едно попадение, чрез капитана на тима Марк ван Бомел.

През втората част звездите на тима Ариен Робен и Марио Гомес донесоха победата за Байерн. Холандският халф се разписа в 50-а минута, а германският нападател оформи крайното 3:1 за домакините с 65-а минута.