\"Гражданите\" и Сток Сити ще преиграват за ФА Къп

21:16
Отборът на Манчестър Сити завърши наравно със Сток Сити в мач от 5-я кръг на турнира ФА Къп. Двубоят на стадион "Сити ъф Манчестър" приключи при резултат 1:1, като според правилата на надпреварата този мач ще се преиграва, този път на стадиона на Сток.

Българският полузащитник в състава на "гражданите" Марти Петров бе предпочетен от мениджъра Роберто Манчини като титуляр в тази среща, но игра до 63-а минута, когато бе заменен от нападателя Роке Санта Круз..

Единственото попадение през първата част в този мач отбеляза английският полузащитник на Манчестър Сити Шун Райт-Филипс в 11-а минута.

Марто Петров можеше да удвои преднината на своя тим, но изстрелът му от пряк свободен удар от границите на наказателното поле излезе в аут.

В 57-а минута Сток Сити успя да изравни резултата. Тогава Рони Делап центръра отлично от тъч, защитата на "гражданите" не реагира добре и непокритият Ръкардо Фулър изравни резултата след удар с глава.

До края на мача и двата тима можеха да реализират победно попадение, но до нов гол не се стига и сега следва преиграване

Стартови състави:

Ман Сити: Гивън, Бридж, Сабалета, Лескът, Туре, Айрланд, Райт-Филипс, Петров, Бари, Де Йонг, Адебайор

Сток Сити: Сьоренсен, Хигинботъм, Хут, Шоукрос, Уилкинсън, Уилан, Диао, Шанлъ, Етерингтън, Фулър, Сидибе