Бирмингам продължава във ФА Къп, Рединг и Уест Бромич не се победиха

18:56
Отборът на Дарби Каунти загуби от Бирмингам в среща от 5-я кръг на турнира ФА Къп, която завърши при резултат 1:2 на стадион "Прайд Парк".

След като първото полувреме на двубоя приключи без отбелязването на гол, домакините успяха да излязат напред в резултата в 55-а минута. Тогава Макевъли отправи хубав диагонален изстрел с левия крак, топката тупна пред стража на Бирмингам Джо Харт, като по този начин го заблуди и влезе във вратата за 1:0.

В 73-а минута гостуващият тим оползотвори натиска си, след като Скот Дън изравни резултата за 1:1. В даденото от съдията продължение на мача защитникът Лиъм Риджуел се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на домакините и донесе победата на тима, като оформи крайното 2:1 за Бирмингам

В другия мач от ФА Къп, който се игра по същото време, отборите на Рединг и Уест Бромич завършиха при резултат 2:2.