Байер подчини \"вълците\", Ван Нистелрой вкара два на Щутгарт

18:22
Байер Леверкузен победи Волфсбург с 2:1 у дома в дербито от поредния кръг на германската Бундеслига.

Първото полувреме завърши без попадения, а след почивката Стефан Рейнарт в 48-а откри резултата в полза на "аспирините". Ерден Дердьок в 86-а удвои аванса на Байер, но Един Дзеко върна едно попадение в 79-а. До обрат обаче не се стигна.

Вердер Бремен разби Хановер 96 с 5:1 като гост.

Петер Ниймаер изведе "бременските музиканти" напред в 11-а минута, а Налдо удвои седем по-късно. Андерсен в 18-а минута си вкара автогол за 3:0 в полза на гостите.

Аарон Хънт в 44-а направи разгрома на домакините пълен. Кристиан Шулц след почивката върна едно попадение, но Клаудио Писаро в 68-а оформи крайното 5:1.

Хамбургер победи Щутгарт навън с 3:1 в друг интересен двубой от днес.

Маркус Берг изведе гостите напред в 23-а минута, но Кристиан Траш изравни в 55-а. Бившият нападател на Реал Мадрид Рууд ван Нистелрой в 75-а бе точен за 2:1 в полза на Хамбургер, а 2 по-късно отново той вкара за 3:1.

Бохум победи Хофенхайм у дома с 2:1, а Херта и Майнц 05 завършиха 1:1.